Przedszkole niepubliczne – czym różni się od publicznego?

Rodzice coraz bardziej świadomie podchodzą do wyboru przedszkola, do którego uczęszczać ma ich pociecha. Wynika to przede wszystkim ze zrozumienia roli, jaką odgrywa placówka w rozwoju, edukacji i wychowaniu dziecka. Przedszkole niepubliczne Słoneczko stanowi przyjazne dla tych cech środowisko oferując szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, indywidualne podejście i całą masę innych zalet.

Traktujemy naszych przedszkolaków indywidualnie

Wierzymy w to, że nowe pokolenie uczęszczające do Słoneczka będzie naszą przyszłością, dlatego dokładamy wszelkich starań, by w stu procentach wykorzystać ukryty w nich potencjał. Nasze grupy przedszkolne są małe, dzięki czemu możemy poświęcać każdemu dziecku znacznie więcej czasu niż mają na to nauczycielki przeszkola w placówkach publicznych. Pozwala to nam lepiej poznać ich potrzeby i dostosować zajęcia do ich zainteresowań oraz tempa rozwoju. Dzięki temu dzieci czują się bardziej zaopiekowane, a ich poczucie własnej wartości i pewność siebie rośnie.

Dzieci nieśmiałe, a przedszkole niepubliczne

Niepewność siebie stanowi dużą barierę dla dzieci, co nie pozwala na wykorzystanie ich pełnego potencjału. Tacy przedszkolacy są również zamknięci na nowe doświadczenia, czego skutki mogą czuć jeszcze nawet w życiu dorosłym. Nasze przedszkole niepubliczne Słoneczko jest miejscem, w którym staramy się socjalizować dziecko w sposób jak najbardziej mu przyjazny i wspierający.

W Słoneczku pilnujemy tego, by nauczycielki budowały małymi kroczkami pewność siebie i wzmacniały samoocenę podopiecznych z każdym dniem. Małe grupy przedszkolne i indywidualne podejście do każdego malucha umożliwiają nam poświęcić duże pokłady czasu na ten cel. Kończąc edukację przedszkolną, nasi wychowankowie są znacznie bardziej pewni siebie, a wszelkie bariery są znacznie bardziej niwelowane, co jest świetnym przygotowaniem do rozpoczęcia już bardziej poważnego etapu życia, czyli edukacji szkolnej.

Dostrzegamy dzieci wybitnie zdolne

W naszym przedszkolu dostrzegamy dzieci zdolne, a kadra pedagogów skutecznie wspiera ich rozwój osobisty. Działamy na rzecz indywidualnej edukacji i stosujemy wiele programów, z których mały zdolniak może wynieść wiele lekcji. Tworzymy również atmosferę wspierającą i otwartą na eksplorację, co pozwala dzieciom wybitnie zdolnym czuć się rozumiane i doceniane.

Jakie zajęcia w przedszkolu niepublicznym prowadzimy?

Nasze podejście opiera się na rozwijaniu pasji oraz umiejętności, które służą jako fundament dla dalszego rozwoju dziecka. Skupiamy się więc na stworzeniu przestrzeni różnorodnej, która pozwoli maluchom odkrywać świat krok po kroku. Każde dziecko uczęszczający do Słoneczka ma szansę odkrywać własne talenty i pasje, co stanowi solidną podstawę dla ich dalszego rozwoju.

Zajęcia, które prowadzimy:

  • robotyka – polega na budowaniu prostych konstrukcji, które stymulują rozwój umysłowy, umiejętności logicznego myślenia i kreatywności,
  • zajęcia sensoryczne – rozwijają zmysły dziecka poprzez różnorodne doświadczenia dotykowe, wzrokowe, słuchowe, smakowe i zapachowe,
  • arteterapia – wyrażanie uczuć poprzez sztukę, co stanowi wsparcie rozwoju emocjonalnego i kreatywnego,
  • dogoterapia – zajęcia z uczestnictwem wyszkolonego psa pomagają rozwijać empatię i wrażliwość,
  • angielski Metodą Helen Doron – dzieci uczą się języka obcego w naturalny i przyjazny sposób, co sprzyja szybszemu i bardziej efektywnemu przyswajaniu nowych słów i zwrotów,
  • zajęcia logopedyczne – wsparcie prawidłowego rozwoju mowy,
  • taniec – budowanie zwinności ruchowej, gibkości i poczuci wartościa własnego ciała,
  • emocjolandia – nauka radzenia sobie z emocjami, nauka empatii i świadomości emocjonalnej poprzez zabawę,
  • zajęcia kulinarne – poznawanie różnych smaków, budowanie pewności siebie i nowe doznania sensoryczne podczas gotowania wpływają na rozwój koordynacji i zdolności manualnych,
  • adaptacja – stopniowe przystosowanie do nowego środowiska poprzez zabawy, rozmowy i aktywności integracyjne.

Rodzicu, szukasz bezpiecznego i stymulującego środowiska dla swojego dziecka? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zapisów do nowych grup przedszkolnych, które już ruszyły! Poznaj świat naszych przedszkolaków, Twoje dziecko może dołączyć do naszej szczęśliwej gromady już niedługo!

przedszkole niepubliczne