Angielski dla dzieci Trzcianka

Dzieciństwo to najważniejszy etap życia każdego człowieka. Dzieci posiadają niezwykłą zdolność widzenia, czucia i przyswajania wiedzy wszystkimi zmysłami. Wręcz zdumiewające jak wiele rzeczy potrafi jednocześnie robić mały człowiek, i jak wiele z tego zapamiętuje w podświadomie, nie ucząc się w typowy sposób, ale nabywając wiedzę i umiejętności naturalnie. Ta właśnie zdolność wykorzystana w odpowiedni sposób daje rezultaty w dorosłym życiu. Warto bacznie przyjrzeć się otoczeniu i warunkom, w jakich wychowuje się dzieci i wykorzystać to do nauki języka angielskiego.

Angielski – klucz do świata

Jak bardzo ważna jest dziś znajomość języków obcych, nie trzeba nikogo przekonywać. Szybkość i rozwój komunikacji, możliwość kontaktu z ludźmi na innym kontynencie, a także perspektywy pracy na całym świecie, wręcz wymuszają na nas znajomość kilku języków. Nauka wielu z nich wymaga wielu lat cierpliwej nauki, zaangażowania a niejednokrotnie poświęcenia ogromu czasu i pieniędzy. Na szczęście jeden z najpopularniejszych języków stosowanych na niemal całym świecie jest język angielski. Nie wymaga on specjalnych umiejętności, jego litery są znane z naszego ojczystego języka i praktycznie wiele osób przebywających za granicami uważa go za jeden z najprostszych do nauczenia.

Dlaczego więc tak wiele osób ma z nim trudności?

Umysł dorosłego człowieka przede wszystkim nie jest tak elastyczny, raz przyzwyczajony do widoku psa, myśli o nim „pies” i na tym nazewnictwo bezwarunkowe się kończy, bo tylko w ten sposób skojarzył zwierzę-słowo.
Aby móc myśleć o psie „dog” musi nauczyć się że zwierzę nazwane psem nazywa się również dog. Przeciwnie do umysłu dziecka które od maleńkości kojarzy psa jako zwierzę pies-dog i nie widzi różnicy między słowami bo każde z nich ma podświadomie zapamiętane do tego samego zwierzęcia.
Dorośli muszą uczyć się słów i kojarzenia ich z danymi przedmiotami, dzieci nie uczą się ale naturalnie przyswajają informacje, włącznie z akcentem, słyszeniem jego i wymową.

Kiedy najlepiej zacząć uczyć dziecka języka obcego?

Oczywiście jak najwcześniej. W rodzinach gdzie jedno z rodziców jest obcokrajowcem mówiącym w domu w swoim ojczystym języku, dzieci nabywają umiejętności językowych naturalnie. Dobrze jeżeli rodzice tej samej narodowości mówią w kilku językach, co jednakże może być niepełne dla nauki języka angielskiego dla dzieci, dlatego właśnie warto powierzyć naukę dziecka opiekunom w specjalistycznym przedszkolu.
Nasze przedszkole Słoneczko posiada wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, wraz z doskonale opracowanym planem dydaktycznym. Uczymy dzieci oswajania z językiem i charakterystycznym akcentem co jest ważne zarówno w przypadku dzieci mających sporadyczny kontakt z językiem angielskim, jak i dla dzieci które dopiero u nas zaczynają swoją angielską przygodę. Dając milusińskim naukę poprzez zabawę dzieci nie mają wrażenia nienaturalności języka angielskiego a nawet nie zwracają uwagi na fakt nauki.
W naszym przedszkolu dzieci przyswajają język angielski naturalnie, jakby pochodziły z rodzin wielojęzycznych.
U nas pomoce dydaktyczne są kolorowe i ciekawe. Nie dajemy dzieciom możliwości nudzenia się czy zmęczenia gdyż otoczenie zostało zaprojektowane w taki sposób by młody człowiek posiadający naturalną ciekawość i chęć poznawania świata, miał ku temu okazje. Nauka języka angielskiego rozpoczęta na etapie wczesnoszkolnym daje takie same wyniki jak nauka języka ojczystego, matematyki czy środowiska które stają się wiedzą podstawową, która pozostaje z nami przez całe życie.
Na obecnym rynku wiele jest „cudownych kursów nauki”, rewelacyjnych metod i jeszcze więcej niezawodnych sposobów na naukę języka angielskiego, jednakże żadne z nich nie są tak dobre jak przyswajanie go od maleńkości.

Angielski dla dzieci Trzcianka
uśmiechnięte dzieci